#

Biografie

Martin Maxa (vlastním jménem Ivan Varga) se narodil 15. března 1961 v Mostě. Vystudoval gymnázium v Teplicích, poté absolvoval Fakultu tělovýchovy a sportu na Univerzitě Karlově v Praze. Po dokončení studií pracoval krátce jako učitel tělocviku.

Jeho koníčkem je kromě hudby i malování. Jeho obrazy ho proslavily ještě dříve, než se sám prosadil ve sféře populární hudby. Největších úspěchů s nimi dosáhl především ve Spolkové republice Německo.

Poté se usadil v Litvínově, kde založil a provozoval hudební klub Pijonýr. Zde také získával své první fanoušky. S hudbou začal jako písničkář s kytarou. Objížděl Porty, kterých se účastnil nejen jako divák, ale později i jako účinkující. Současně založil skupinu Náhodná sešlost, která jej v pozměněném obsazení doprovází dodnes.

Martin doposud vydal šest alb, z nichž jedno jako Best Of. Jeho debutem bylo album „C´est la vie“ z roku 2000, následováno o rok později „Zpovědnicí“. Dva roky poté vyšlo album s názvem „Desáté patro“. V roce 2005 pak vydal album „Zákulisí“. Jeho zatím posledním počinem je CD s názvem „Sám sebou“, které vydal v roce 2012.

Martin je držitelem ocenění ve Zlatém Slavíkovi v kategorii „Skokan roku“ v roce 2000, následující rok se ve stejné anketě umístil na 3. místě v kategorii „Zpěvák roku“.